Gal jau užteks apie keliones

Gal jau užteks rašyti apie keliones. Keliavimas yra geras dalykas, bet, kaip sakoma, geriausia juk yra namuose. Besaikis keliavimas gali net atsibosti ir atimti gyvenimo džiaugsmą. Nukeliauti kartais į kokią Italiją ir žmogus galvoji.. ai bet tiksliai, dar neaprašiau Italijos! Metas tai padaryti, nes nukeliauti čia tikrai verta ir daug geriau negu į kokią Palangą.

Kelionė į Italiją

Italija padalinta į du regionus, kurie labai skiriasi kultūriškai: pietus ir šiaurę. Labai skiriasi regionų gyventojų charakteriai, manieros, kūno kalba, bendravimo būdas. Šiaurės italai dar truputį santūresni, jeigu tą galima pavadinti santūrumu, o pietų Italijos – visiškai ne. Pietų Italijoje verda savas gyvenimas, atitrūkęs nuo viso likusio pasaulio ir nepaklūstantis jokiems žemiškiems dėsniams anei taisyklėms.

Ką galima pamatyti pietų Italijoje?

Pietų Italijos įspūdingiausias miestas yra ganėtinai dviprasmiškai pagarsėjęs Neapolis, kurį būtina pamatyti. Tiesa, gyventojai čia perdėm atsipalaidavę, kartais tiesiog pila šiukšles pro langą tiesiai į gatvę ir išvis nelabai supaisysi, kas ten vyksta. Apskritai tariant, Neapolyje reikia būti atsargiam ir nelįsti į jokias provokacijas.

Pietų Italijoje taip pat gražios ir truputį ramesnės vietos yra Baris, Barletta prie Adrijos jūros. Verta nukeliauti ir į Kalabriją bei Siciliją.

Ką galima pamatyti šiaurės Italijoje?

Šiaurės Italija yra kultūrinis renesanso centras, visų menų centras, kurio idėjos išplito po visą pasaulį. Florencija ir Venecija yra pasaulio menų ir įkvėpimo sostinės. Iš čia eina visas meninis įkvėpimas kūrėjams, tapytojams, muzikams. Florencija, tarytum koks perlas, tiesiog trykšta grožiu ir lengvumu, Venecija be galo grakšti ir lengva kaip tauriausio paukščio plunksnelė. Šiaurės Italijai būdinga aukšta kultūra ir sudvasintas menas.

Visa šiaurės Italija tiesiog spinduliuoja džiaugsmu ir grožiu. Tiesa, daugelis vietų labai sukomercintos, kai kur labai daug migrantų ir gali būti pavojinga vaikščioti vakarais gatvėmis. Italija nėra rami ir saugi šalis šiais laikais. Blogis visada suranda landą kaip sunaikinti tikrąjį grožį ir įkvėpimą, todėl neaplenkė ir šios palaimintos šalies.