Kodėl verta nukeliauti į Krokuvą, Zakopanę ir Veličkas?

Krokuva, Zakopanė, Veličkos – tai vienos puikiausių vietų pietų Lenkijoje, kurias galima nesunkiai pasiekti automobiliu. Artimiausiu metu bus statoma nauja autostrada, jungianti Lietuvą su Lenkija, kelias eis per Marijampolę, Kalvariją, Suvalkus, Lomžą, Varšuvą. Jau dabar kai kurios atkarpos yra pradėtos statyti. Todėl kelionė automobiliu į Lenkiją ateityje taps dar paprastesnė.  Lenkija yra stipriai auganti šalis, kuriai priklauso ateitis.

Krokuva ir Veličkos

Pasiekę Varšuvą, galite po ją apsidairyti ir sukti toliau, nes visas didžiausias grožis laukia Krokuvoje su išlikusiu senamiesčiu ir Rzeczpospolitos dvasia. Šalia yra garsiosios Veličkos druskų kasyklos, stovinčios čia jau šimtus metų. Viduje – daugybė druskos altorių ir bažnyčių, šventųjų statulų, o taip pat daug druskos sveikatingumo kambarių. Tai vienos didžiausių ir įsimintiniausių kasyklų visoje Europoje.

Tatrai ir Zakopanė

Jeigu jau esate Veličkose, nuodėmė būtų nenuvažiuoti į Zakopanę, kuri palyginus jau yra visai šalia. Tatruose žymiai keičiasi įprastas Lenkijos kraštovaizdis – ši didelė šalis turi kalnus ir tai yra arčiausi kalnai nuo Lietuvos. Kirtę Slovakijos sieną dar galite važiuoti toliau ir pamatyti dar daugiau margumynų, tačiau dabar šį kartą apsistosime tik ties Lenkija.

Urano kasyklos

Netoliese taip pat yra Urano kasyklos, jau ganėtinai apleistos, kuriose buvo išgaunama urano rūda. Sienose galima rasti radioaktyvaus ametisto. Ametistas – tai violetinės spalvos kvarcas, labai populiarus mineralas, žavintis savo kerinčia violetine spalva. Kalnuose galima rasti ir daugybę kitų kristalų: kvarcų, kalcitų, turmalinų, spodumenų ir kt. Kai kurie iš jų guli tiesiog ant žemės, bet iš pažiūros atrodo kaip paprasti akmenukai. Tik juos nušlifavus ir nuprausus išryškėja jų tikrasis grožis ir spalva.

Keliauti į Lenkiją verta tiek dėl jūros, tiek dėl kalnų, o ypač dėl kalnų, aukštų ir labai gražių kalnų, kurių pas save Lietuvoje neturime. Ši kaimyninė šalis pasiūlys daug visokiausių pramogų ir atrakcijų, slidinėjimo trasų, nuotykių ir gerų įspūdžių. Keliaukime ir pažinkime pasaulį kartu!