Tekstas nr. 4567

Man dabar berašant už lango smagiai pila lietutis, taip sutemo, kad rodos atėjo tamsus vakaras. Patvins visos upės ir upeliai, atnešdami naują grožį – šiukšles. Tiesa, vienur lyja, kitur nelyja, čia žiūrint ant kokio Vilniaus rajono užtaikysi. Lietus trumpas ir greitas, šį kartą užgriuvo šiaurinę miesto dalį. Tikrai smagiai lyja, nieko ir nepridursi. Taip ir norisi atsistoti lietuje, pajusti jo galią ir tarsi po kokiu kriokliu apsivalyti.

Orai

Kokie bus artimiausiomis dienomis orai? Labai geri, vyraus šiltas klimatas, pūs vidutinio greičio stiprumo vėjas, švies pro debesis saulutė, kartais lengvai nulis. Žaibų kol kas artimiausiomis dienomis nenusimato. Nusimato tik trumpas lietus, kuris gali būti kiek stipresnis ar kiek silpnesnis, priklauso nuo vietovės. Apskritai oras bus neblogas, karšta nebus, bet nebus ir per šalta.

Jūros bangavimas

Kaip lengvai ir maloniai supa jūros bangos. Jūros bangos pakyla priklausomai nuo vėjo, tai vėjas jas pašiaušia ir priverčia putoti. Smarkus vėjas sukelia smarkiai putojančias bangas, silpnas vėjas sukelia tik lengvas ir mažas, nieko verta bangeles, kuriose žmoniškai net nenusiturkši. Apskritai gera yra maudytis prie jūros, pajusti jos supavimą, lengvą ir gaivią jėgą. Palaiminti yra tie miestai, kurie įsikūrę prie jūros – jiems visą laiką pus lengvas ir gaivus vėjelis.

Gamtos ošimas

Kaip gera nueiti į mišką kur ošia medžiai. Pušys, eglės, maumedžiai. Pasisemti jų oro ir stiprybės, išsivalyti savo plaučius, ypač jeigu jie prarūkyti. Tada tik lengvai prisikosėji ir į širdį sugrįžta šypsena. Išsispjovęs visus skreplius ir cigarečių gaivalus tu pagaliau nusišypsai ir pajunti, kokia palaiminga yra ta švaros galia ir kaip gera yra apsivalyti fiziškai, emociškai, mentališkai, dvasiškai.

Kalvarijų turgus

Kalvarijų turgus yra vienas iš didžiausių visame Vilniuje. Čia nusipirksi įvairių prekių, užsisakysi įvairių paslaugų. Norintiems nusigerti šalia stovi barai, o nusilošti – kazino ir žaidimų automatai. Čia galėsi pragerti ir pralošti visus savo pinigus, o užsukęs į džentelmenų klubą pasijusi tikru džentelmenu, bet tave apvynios apie pirštą ir iščiulps paskutinius tavo skatikus.